zobrazit
skrýt zavřít

Přihlášení uživatele

 

zapomněl jsem heslo...

Partners

JUDr. Petra Ščasná

advokát a mediátor

JUDr. Petra Ščasná (*1983) pochází z Liptovského Mikuláše. V letech 2002-2007 vystudovala obor právo a právní věda na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. V roce 2005 absolvovala šestiměsíční studijní pobyt se zaměřením na evropské právo na Právnické Fakultě Univerzity Rostock v Německu. Od září 2007 působila jako advokátní koncipientka v advokátní kanceláři JUDr. Davida Karabce. V listopadu 2010 úspěšně vykonala na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze obhajobu rigorózní práce na téma Zásah do práva na soukromí způsobený dopravní nehodou a získala tak oprávnění k užívání titulu JUDr. V prosinci 2010 rovněž úspěšně složila advokátní zkoušky a v lednu 2011 byla zapsána do seznamu advokátů České advokátní komory. Od října 2010 pokračuje v postgraduálním studiu na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v oboru soukromé právo (občanské právo). Hovoří anglicky, německy a slovensky.

Ve své praxi se věnuje zejména občanskému právu, rodinnému právu, trestnímu právu, náhradě škody a ochraně osobnosti. Od září 2011 pedagogicky působí na Bankovním institutu Vysoké škole, a.s. kde přednáší základy občanského práva a obchodní právo. V současné době se aktivně účastní projektu "Evropské zkušenosti v mediaci a jejich implementace do českého právnického prostředí" (Mediace pro advokáty), který probíhá ve spolupráci s Bruselskou advokátní komorou.

Do prosince 2011 působila jako zaměstnaná advokátka v advokátní kanceláři JUDr. Davida Karabce. Od ledna 2012 působí jako samostatná advokátka.

Ve svém volné čase se věnuje cyklistice, lyžování, vysokohorské turistice a snowboardingu.