zobrazit
skrýt zavřít

Přihlášení uživatele

 

zapomněl jsem heslo...

Partners

Mgr. Zbyněk Hajn

patentový zástupce

Mgr. Zbyněk Hajn (*1971) pochází z Brna. Od roku 1997 žije v Praze, kde až do počátku roku 2009 působil na Úřadu průmyslového vlastnictví. V průběhu této doby absolvoval dvouleté specializační studium práv k duševnímu vlastnictví na Institutu průmyslově právní výchovy při Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze, Právnickou fakultu Západočeské univerzity v Plzni a specializované magisterské studium v oblasti ochrany práv duševního vlastnictví na Metropolitní univerzitě v Praze. V roce 2004 úspěšně vykonal zkoušky patentového zástupce. Hovoří anglicky.

Ve své praxi se věnuje zejména ochraně a vymáhání práv z duševního vlastnictví, autorskému právu, licenčním smlouvám, soutěžnímu právu (nekalé soutěži) a veřejným zakázkám. Je členem České skupiny Mezinárodní ligy pro soutěžní právo. Od roku 2009 se podílí na výuce problematiky hospodářské soutěže, průmyslových práv a licencí na katedře práva Bankovního institutu vysoké školy (BIVŠ) v Praze.

Do prosince 2011 působil jako zaměstnaný patentový zástupce v advokátní kanceláři JUDr. Davida Karabce. Od ledna 2012 působí jako samostatný patentový zástupce.

Ve svém volném čase se věnuje horské cyklistice, klasickému lyžování a vysokohorské turistice, poslouchá vážnou hudbu a operu.